Boyalı Saç Trapez

Ürün Kategorileri
Boyalı Saç Trapez

Coil Coating; Boyanmaya uygun metal malzemenin kesintisiz bir hat boyunca çeşitli kimyasal işlemler ile temizlenmesi ve boyaya hazır hale getirilmesi sonrasında, metalin yüzeyine temas eden merdanelerin hattında likit organik boya ile boyanması, ve bu işlemin ardından kesintisiz bir şekilde bobin halinde sarılması işlemlerine verilen addır. 

Boya Yöntemi; Sıcak daldırma ile yüzeyine galvaniz kaplanan malzeme kullanım yönü tarafından 5 mikron kalınlığında epoksi astar boya iç kısmında ise 8 mikron kalınlığında epoksi astar boya ile kaplanır. 5 mikronluk dış astar uygulamasının üzerine son kat 20 mikron ile 25 mikron arasında polyester boya uygulanması yapılır. Her iki yönden de taşıma ve üretimde boyayı koruma amaçlı film uygulaması mümkündür. 

Boya Sistemleri; Almetsan ürünlerinin üretiminde kullanılan Boyalı Galvanizli sacların boya tipi; ürünlerin kullanım alanlarına bağlı olarak seçilir. Ürünlerde kullanılan boya tipleri ve özellikleri şu şekildedir. 

Polyester; 20 Mikron kalınlığında polyester boyamaya verilen isimdir. Ekonomik, uzun ömürlü ve optimum kullanım ömrü (30 yıl) sağlayan ve çok yaygın kullanımı olan boyama tipidir. 

Plastisol; Galvanizli sacın dış kısmı 200 mikron kalınlığına kadar plastisol ile boyanır. Yüksek performans elde etmek için kullanılan bu boya ile renk ömrü uzatılır. Asidik ortamlara karşı galvanizli sacın ömrü ve direnci arttırılır. 

PVDF; Metalin dış yüzeyini 27 µm kalınlığında fırınlanmış Flurocarbon kaplamaya verilen isimdir. Yüksek ısılarda bile (120 C°) mükemmel renk stabilitesi elde edilir.